(Tele)komunikace v Hong Kongu

Hong Kong jako speciální správní oblast nespadá pod velký čínský firewall a fungují tu tak všechny služby od Google, Facebooku atd. jak jste zvyklí doma.

Pokud se nechystáte nikam do “mainland China”, kupte si ideálně hned na letišti v Seven Eleven lokální SIMku s daty (nebo pak kdekoliv ve městě). V nabídce jsou SIMky “pro místní” a “pro turisty”. Mě tak nějak přijdou výhodnější ty “pro místní” 🙂 Moje oblíbená je tato od CSL:

Celkový přehled toho, co 7Eleven nabízí je zde. Obvykle nemají skladem všechny. Vás zajímá “For inbound visitors” nebo “For local residents”. Pokud chcete nastudovat nabízené tarify podorbněji, tak pak zde.

Pokud Vaše cesta povede dále do Číny (mimo Macau), za zvážení stojí pořízení tzv. “Cross border SIM card”. Nabízí jí operátor Unicom.

Volání a data z této SIM jsou poněkud dražší, než z běžné místni HK SIM – asi 0,45HKD za minutu příchozího i odchozího hovoru a 68HKD za 500MB dat. Podstatnou výhodou ale je, že i při pobytu v Číně na ní fungují služby Google, Facebook atd. A takové Google Mapy jsou v Číně k nezaplacení.

Pokud budete v HK déle, nebo jste náročnější na data, stojí za zvážení, zda si nekoupit lokální HK SIM pro Hong Kong a pro následný pobyt v Číně pořídit tu “Cross border”. Dostupnost Google v Číně jde řešit i jinak, i když také ne zdarma, o tom ale více v článku o Číně.

V každém případě se nebojte obejít poplatky za roaming podle mého návodu.

Další články k tématu Hong Kong a Macau