O webu

Ahoj,

vítejte na mém webu.

Během posledních několika let mě začalo bavit cestovat po světě a poznávat nové lokality. Popsat takto svůj ” koníček” může působit trochu “snobsky” (“To si nemůže dovolit každý, zazobanec”). Faktem ale je, že třeba 10 denní výlet do Vietnamu nemusí být o tolik dražší, než běžná dovolená v Chorvatsku. A ani nemusíte moc slevovat ze svého pohodlí.

Tak nějak bych asi shrnul, co se Vám pokusím na tomto webu přiblížit – jak cestovat pokud možno levně, ale zároveň pohodlně. Podobných webů jsou určitě stovky, přesto si myslím, že některé věci vidím trochu jinak a že mám snad co nabídnout.

Podle mě je v každé části světa něco zajímavého a tak většinou vybíráme cíl podle aktuální nabídky akčních letenek a když se mezi kamrády najde alespoň pár těch, co s cestou souhlasí, objednáváme a až potom řešíme co podnikneme na místě.

Mám rád svobodu pohybu a adhoc plánování max. pár dní dopředu, takže většinou v cílové destinace půjčujeme na letišti podle počtu lidí auto, dodávku, či více vozidel a vyrážíme po vlatsní ose. Je pravda, že člověk přijde o zážitky z místní hromadné dopravy, ale většinou se toho dá s autem stihnou více a pohodlněji. V některých zemích je i samotné řízení občas plné zážitků.

Kromě vlastního cestování za zábavou, které je často stejně více či méně spojeno s prací, létám od roku 2013 pracovně 2x ročně do Hong Kongu a pravidelně navštěvuji i “mainland China”. K této lokalitě tedy určitě budu mít nějaké užitečné informace.

Nejsem fotograf, moje fotografické vybavení končí u mobilu. Fotky, pokud se tu objeví, tak budou spíše ilustrativní a nepůjde o žádná umělecká díla.

Na druhou stranu si myslím, že mám co nabídnout ze získaných zkušeností z cest, které Vám pomohou ušetřit a nebo zpříjemnit Vaše cestování

Zdravím

Miloš