Macao, Macau, Makao

Když už jste v Hong Kongu, pokud máte den navíc, určitě se vyplatí navštívit vedlejší Macau. Zdejší mix čínské a protugalské kultury a architekruty je opravdu jediněčný. Nakouknout do některého ze zdejších obřích kasín a prohrát (nebo vyhrát?) nějaký drobák na ruletě je také zažitek.

Zajímavostí je, že s obratem kolem 33,2mld USD je hazardní průmysl v Macau těměř 5x větší než 7mld USD v Las Vegas(2017).

Macau je poměrně malé. Na prohlídku Macau podle mě stačí den, ideálně den a půl. Proto mu nebudu věnovat extra stránku, ale popisuji ho jako jednu z atrakcí v rámci Hong Kongu.

Do Macau se z Hong Kongu tradičně jezdilo obvykle TurboJetem – velmi rychlou lodí, kde ceny začínají na cca 180HKD za cestu, přičemž cena je vyšší ve špičkách a roste podle vyprodanosti s blížícím se datem odjezdu. TurboJet jede asi 30 minut a je to zážitek sám o sobě.

V roce 2018 byl dokončený most Hong Kong-Zhuhai-Macau, komplex mostů a podmořského tunelu v délce 55km, který je tak nejdelším přemostěním moře na světě. Nově je tak možné využít i jedno z několika autobusových spojení. Zážitkově to bude asi trochu chudší, než jízda TurboJetem, ale můžete si říct, že jste se projeli po nejdelším mostě. Cena autobusů začíná kolem 160HKD.

TurboJet můžete výhodněji rezervovat jednoduše na  Klooku, autobusy najdete přes 12GoAsia .

A pokud se chcete rozšoupnout, dá se letět vrtulníkem. Za 4300HKD na osobu tak ušetříte oproti TurboJetu asi 15 minut času 🙂 Více info Sky Shuttle HK

V Macau se platí místní měnou Macau Peso – MOP. Hodnota je vůči HKD defacto fixní okolo 0,97HKD za 1MOP. V praxi není problém zaplatit kdekoliv v Macau HKD v kurzu 1:1, zpátky Vám ale vrátí v MOP. Obráceně, MOP je mimo Macau prakticky nevyužitelná a nesměnitelná měna, proto je dobré před odjezdem pokud možno vše utratit, pokud vyhrajete balík, tak v místní směnárně vyměnit 🙂

V Macau pak stojí za to projít si histroické centrum a alespoň nakouknout do některého z obřích kasín.

Další články k tématu Hong Kong a Macau