Čína

Do Shenzhenu jezdím pracovně několikrát ročně a párkát jsem se vyskytl v Pekingu (delší stopovery při čekání na navazující let). To ze mě samozřejmě nedělá odborníka na tak obrovskou zemi jako je Čína. Některé “vychytávky” ale platí ať jste v Shenzhenu, Šanghaji nebo třeba v tom Pekingu. Pokusím se tedy v následujících článcích shrnout to, co Vám cestování po Číně usnadní, ať už míříte kamkoliv a něco málo napíšu o destinacích, které znám.

Internet a telekomunikace – V prvním článku shrnuji problematiku přístupu na internet a mobilního volání v Číně. Vzhledem k tomu, že Čína blokuje řadu internetových služeb, na které jsme zvyklí, je tato problematika poměrně dost provázána s cestováním po Číně. Ukážeme si, jak tu blokaci Gmailu, Facebooku nebo Google map obejít.

Doprava a orientace v Číně – Když už máte funkční internet bez cenzury podle předchozího článku, podíváme se na běžné způsoby dopravy a pár triků k ní. Jak si objednat předem lístek na vlak? Jak si (ne)půjčit auto? Jak na MHD a jak na taxi?

Peníze, bankomaty, platby – Stručný článek, ale o důležitém tématu. Kde vzít hotovost? Jak platit?

Lokality

Peking – Hlavní město ČLR nabízí pár zajímavostí. Strávili jsme tu 2x cca 20hod a tak jsem o tom něco málo napsal.

Shenzhen – Čínské “Silicon Valley” navštěvuji pravidelně pracovně. I v tomto průmyslovém městě se nějaké zajímavosti najdou.